اما در ابتدا باید به یک سوال پاسخ دهیم؟

چرا کشور جمهوری آذربایجان انتخاب کنیم ؟

به عنوان کسی که خودمان نیز با سختی ها و پیچیدگی های مهاجرت روبه رو شده ایم باید اول به این سوال پاسخ دهیم چرا آذربایجان برای مهاجرت مقصد خوبی است؟ چه مزایا و معایبی در مقایسه با کشور هایی مثل ترکیه، اسپانیا، گرجستان، یونان و امارات دارد؟

قبل از مقایسه این کشور با کشورهای مذکور اول باید اطلاعاتی در خصوص کشور آذربایجان بدانیم.

جمهوری آذربایجان به ترکی آذربایجانی: Azərbaycan Respublikası بزرگترین کشور قفقاز و در شرق اروپا و در کنار دریای خزر است. پایتخت آن باکو است. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال آذربایجان قرار دارند. همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کنارهٔ دریای خزر است. جمعیت آذربایجان در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ میلیون نفر بوده‌ است. تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۹ معادل ۴۵ میلیارد دلار بوده ‌است که تولید ناخالص سرانه اهالی کشور را معادل ۴۵۰۰ دلار می‌کند.

نوع حکومت جمهوری آذربایجان، جمهوری پارلمانی چند حزبی با یک مجلس قانون‌گذاری است. این جمهوری سکولار بوده و از سال ۲۰۰۱ به عضویت شورای اروپا در آمده‌ است.

کشور آذربایجان دارای منابع نفت و گاز عظیمی است که شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی سرمایه گذاری های عظیمی در آنها کرده اند. نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت و دارای ثبات اقتصادی است. حال قبل از آنکه مزایای خرید ملک در آذربایجان را بگوییم به سوال اصلی پاسخ دهیم؟

چرا اقتصاد کشور آذربایجان؟

اسپانیا و یونان به عنوان رقبای اروپایی کشور آذربایجان شاید در اسم فقط جذابیت داشته باشند همانطور که می دانید وضعیت اقتصادی این دو کشور فاجعه و بدهی های عظیمی به سازمان های بین المللی دارند و تا مرز ورشکستگی اقتصادی نیز پیش رفته اند. آیا خرید ملک در کشوری ورشکسته با شرایط متلاطم اقتصادی و سیاسی کار عاقلانه ای است؟

آیا صرفاً عضو شینگن بودن توجیهی برای سرمایه گذاری چند صد هزار یورویی در یک اقتصاد روبه افول است؟

خب حالا چرا ترکیه نه؟ ترکیه از لحاظ شرایط سیاسی دوران بسیار متلاطمی را می گذراند و از لحاظ ضریب امنیت سرمایه گذاری شاخص بسیار پایینی دارد. ضمناً چیزی که در این کشور به سختی پیدا می شود امنیت است!!! آیا یکی از دلایل مهاجرت پیدا کردن محیطی امن نیست؟ بیان این نکته کافی است که ترکیه از لحاظ شاخص فلاکت در سال ۲۰۱۹ در بین ۱۶۷ کشور رتبه ۱۱۶ را کسب کرده است و ایران در رتبه ۱۱۷ قرار داشته است.

خرید ملک در آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق خرید ملک می تواند یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور به حساب آید. با توجه به رشد روز افزون اقتصاد در کشور آذربایجان و ورود مهاجران به این کشور جهت سرمایه گذاری و اخذ اقامت، این امر باعث شده برخی به فکر خرید ملک در این کشور باشند و به دلیل درخواست های بالا برای خرید ملک کشور آذربایجان شرایطی را برای افراد در نظر گرفته تا بتوانند ملکی در این کشور خریداری کنند این موضوع باعث شده میزان املاک متعلق به خارجی ها نسبت به سال های گذشته افزایش یابد. حداقل میزان سرمایه گذاری جهت خرید ملک در آذربایجان ۱۰۰ هزار منات می باشد.

رشد اقتصادی  شاخص مهم در بررسی استاندارد ها و امنیت سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. درصد رشد اقتصادی در کشورهای دارای اقتصاد سالم و پویا، معمولا بیش از ۲ درصد می باشد.

نمودار رشد اقتصادی در آذربایجان

با توجه به موقعیت جغرافیایی و سیاسی و شرایط و پتانسیل های ویژه ای که این کشور دارد، یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری نه تنها برای ایرانیان عزیز بلکه برای سرمایه گذاران موفق سراسر دنیا می باشد.

شرکت ها ی ساختمان سازی معتبر اروپایی و چند ملیتی اقدام به ساخت مجتمع های به روز ، ایمن ، و با آخرین تکنولوژی روز دنیا کرده اند . شرکت باکو دایموند می تواند همراه مطمئن در کنار شما برای انتخاب بهترین و مناسبترین گزینه سرمایه گذاری باشد. این شرکت می تواند بهترین فرصت های سرمایه گذاری در املاک مسکونی ، اداری، تجاری و صنعتی را خدمتتان معرفی کند. همچنین با توجه به قوانین خاص حاکم بر کشور آذربایجان امکان خرید زمین (عرصه) به صورت کاملا قانونی نیز وجود دارد.

    دریافت به روز رسانی و بیشتر

    اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما

    error: Content is protected !!